alimagazalari.com'dan alacağınız ürünlerde online mağazamızdan değişim işlemi yapılamamaktadır. Ancak ürün değişimlerinizi faturası ile birlikte kargo bedeli ödemeden mağazalarımızdan yapabilir veya mağazalarımıza iade işlemi için teslim edebilirsiniz.

Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz herhangi bir sorun, İlgili departmanlarımız tarafından değerlendirilerek en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır.

Siparişinizde yer alan ürünlerinizin kısmi veya tamamen iadesini, aşağıda belirtilen şartlar çerçevesinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu şartlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi gerçekleştirilmeyecektir.

1. İade Edilecek Ürün

a- İade edilecek ürünün kullanılmamış ve yeniden satılabilirlik özelliğini yitirmemiş olması gerekmektedir. Kullanılmış veya hasar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

b- Ürün ile birlikte gönderilen tüm aksesuarlarının paket içerisinde bulunması gerekmektedir. Aksesuar eksikliği bulunan ürünlerin iadesi yapılamamaktadır.

2. İade Edilecek Ürünün Sevk İrsaliyesi ve Faturası

a- İade işlemi için ürünün Faturası ve iade sebebini yazdığınız Sipariş Formunun gönderilmesi gerekmektedir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin ücret iade işlemleri gerçekleştirilemez.

 

DİĞER ŞARTLAR ve İADE KARGO ÜCRETLERİ HAKKINDA

İade etmek istediğiniz ürünler için, hesabınızdan giriş yaparak iade kodu oluşturmanız gerekmektedir. Ürünlerin iade şartlarına uygun gönderilmesi durumunda, ürün iadeleri 10 iş günü içinde işleme alınır ve inceleme departmanımızın onayı ile ürün iade tutarı ödeme şekliniz ile tarafınıza yapılır. Kredi kartı ile gerçekleştirdiğiniz ödemelerde iadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Eft/ Havale veya Kapıda Nakit/Kredi Kartı ile gerçekleşen ödemelerde, müşteri temsilcilerimiz sizlerle iban bilgilerinizi paylaşmanızı isteyeceklerdir. Bu durumda sizinle iletişime geçilmesi ve işlemlerinizin hızlı ilerlemesi için sipariş verdiğiniz telefon ve mail bilgilerinizin doğru ve eksiksiz olarak yazılması gerekmektedir.

İade edilecek ürün/ürünleri müşteri numaramız ile anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları aracılığıyla ücretsiz gönderebilirsiniz. Anlaşmalı olunan kargo firması dışındaki bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin ulaşım bedeli müşterilerimize aittir.

Ürünlerin ulaşması amacıyla ödediğiniz Kargo Ücreti ve Kapıda Ödemeli siparişlerinizde tahsil edilen Kapıda Ödeme Hizmet Bedelleri iade edilmemektedir.

 

Genel iade şartları aşağıdaki gibidir;

- İadeler mutlak surette orijinal kutu veya ambalajı ile birlikte yapılmalıdır.

- Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örnek: orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilmez) tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

- İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte orijinal sevk irsaliyesi ve faturası (bütün kopyaları) ve iade sebebini içeren bir dilekçe göndermeniz gerekmektedir.

- İade ürünler anlaşmalı olunan kargo firması ile gönderilmelidir.

- İade etmek istediğiniz ürünleri mağazalarımıza, kargo ücreti ödemeden teslim edebilir, değişim yapabilir veya mağazalarımızdan ileri tarihte kullanılmak üzere alışveriş çeki alabilirsiniz.

- Mağazadan teslim alınan ürünlerin iade işlemi mağaza üzerinden yapılmaktadır aksi taktirde iade kargo ücreti müşteriye yansıtılacaktır.
 

SİPARİŞ İPTALİ

Yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi hesabınıza giriş yaparak iptal edebilirsiniz. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz ödeme şekli ile iade edilir. Ürün kargoya verilmişse kargo ücreti kesilerek iadesi yapılır.

 

İade Adresi:

Ali ERGÜLÜ – Ali Mağazaları

Necip Fazıl Mahallesi

Necip Fazıl Bulvarı Dudullu Park İş Merkezi

no:7-9 kat:1 34773

Ümraniye/İstanbul

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Web sitemizde gezinme deneyiminizi geliştirmek, size kişiselleştirilmiş içerik ve hedefli reklamlar göstermek, web sitesi trafiğimizi analiz etmek ve ziyaretçilerimizin nereden geldiğini anlamak için çerezleri ve diğer izleme teknolojilerini kullanıyoruz.